پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

نخستین مدرسه کیفی در ایرلند

جمعه پنجم مارس رویداد منحصر بفردی در قلمرو آموزش و پرورش ایرلند رخ خواهد داد. در این روز مرکز آموزشی ما با عنوان “مدرسه کیفی گلسری” در اوج دیده خواهد شد. این امتیاز برای مرکز آموزشی کیفی تریم یوث ریچ یک شبه حاصل نشده بلکه با سال­ها تلاش تحقق پیدا کرده است.

بخوانید

معرفی مدارس کیفی

آموزش، فرآیندی است که در آن ما کشف می‌کنیم که یادگیری به زندگیِ ما کیفیت می بخشد.

(دکتر ویلیام گلسر)

بخوانید

فرآیند گذار به مدرسه کیفی

مدرسه کیفی مدرسه­ای است که به فلسفه و عملکرد نوینی از آموزش بر پایه نظریه تئوری انتخاب معتقد است. نظریه انتخاب بر این باور است که که روش­های مبنی بر زور و اجبار (یا همان کنترل بیرونی) کارآمد نبوده و در واقع با فرایندهایی که به یادگیری حقیقی و رشد شخصیتی افراد منتهی می­شود ناسازگار است. افراد در محیطی بهتر رشد می­کنند که ارضاکننده نیازهایشان باشد و این امر هم بر روابط انسانی کارکنان و دانش آموزان در مدرسه و هم بر کیفیت کار دانش­آموزان تاثیر اساسی دارد.

بخوانید

دریچه ای به مدرسه کیفیی

اصطلاح “مدرسه کیفی گلسری ” به مدرسه­ای اطلاق می­شود که از اصول “تئوری انتخاب” تبعیت می­کند. کارکنان این مدرسه بر این باورند که کنترل کردن رفتار دیگران ناممکن است [و انسان تنها می­تواند رفتار خودش را کنترل کند]. آنها معتقدند اگر خواهان تأثیرگزاری بر دیگران باشیم ضروری است که روابط رضایت­بخشی با آنها برقرار کنیم و برای مدرسه­ خود محیطی مطلوب فراهم آوریم.

بخوانید

چگونگی تبدیل شدن دبیرستان موری به مدرسه کیفی

در سال ۱۹۹۸ تعدادی از اعضای این مجموعه یک دوره آموزشی یک هفته­ای اصول اولیه را با دکتر ابوت گذراندند. هدف این گروه خلق مدرسه­ای بود که دانش­آموزان را کرامت بخشیده و مورد احترام قرار دهد. مدرسه­ای که برای خود دانش­آموزان ساخته شده باشد نه برای برآورده کردن خواسته های بزرگترها. آنها می­خواستند قدرت را قسمت کنند و این تقسیم قدرت به زبان تئوری انتخاب یعنی ساختن مدرسه­ای که ارضاکننده­ی نیازهای همه اعضای آن باشد.

بخوانید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به