پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

مرکز توسعه و آموزش سرمایه های انسانی

مرکز توسعه و آموزش سرمایه های انسانی، نتیجه بیش از دو دهه تجربه ما در زمینه طراحی، محلی کردن و اجرای دوره های  شایستگی محور در حوزه رهبری می باشد. شایستگی های رهبری در سه سطح رهبری خود، رهبری دیگران و رهبری سازمان و در حوزه های برقراری ارتباط موثر، کار تیمی و تیم سازی، رهبری و مدیریت و مربیگری می باشد. 

برنامه گواهینامه مربیگری انتخاب

این مرکز در یک همکاری بین المللی با مشارکت موسسه تئوری انتخاب و واقعیت درمانی ایران و موسسه  Academy of Choice برای اولین بار در ایران اقدام به راه اندازی یک برنامه حرفه ای"گواهینامه مربیگری" کرده است که به طور کامل به زبان فارسی اجرا می شود. این برنامه 12 ماهه به صورت غیر حضوری و حضوری اجرا می شود و تیمی از مربیان مجرب و با صلاحیت بر اجرای دقیق این برنامه نظارت دارند. 

ما این برنامه را به صورت انحصاری در ایران اجرا می کنیم و نماینده رسمی موسسه Academy of Choice که در آمریکا مستقر می باشد، هستیم. خانم کیم اولور(Kim Olver) مربی ارشد موسسه ویلیام گلسر و مدیر اجرایی آموزش های بین المللی موسسه ویلیام گلسر، صاحب امتیاز و موسس Academy of Choice    می باشد. تمام محتوای این برنامه مربیگری که توسط تیمی مجرب از مربیان آموزش دیده و با صلاحیت ارائه می شود، عینا مطابق با برنامه مربیگری Academy Of Choice می باشد. مدیر علمی این برنامه، آقای دکتر علی صاحبی، مربی ارشد موسسه بین المللی ویلیام گلاسر و مدیر موسسه تئوری انتخاب و واقعیت درمانی ایران، و مدیر اجرایی این برنامه آقای امیر محمد پهلونژاد، عضو هیئت علمی موسسه واقعیت درمانی ایران، مربی زندگی و سازمانی و مدیر عامل مشاوره منابع انسانی آتیه روشن می باشد. 

در این برنامه مربیگری، تمام یادگیری ها تعاملی و فعال اند. شما ضمن آموختن مبانی نظری و زیربناهای رفتاری، انگیزه، تصمیم گیری و اقدامات عملی کسانی که می خواهید هدایت شان کنید، تمرین های عملی زیادی انجام خواهید داد تا در دو قلمرو دانش نظری و مهارت عملی کاملا کارآزموده شوید. برنامه مربی گری انتخاب به سرپرستان، مدیران و رهبران سازمان ها، فرایندی قدرتمند و ابزاری حمایتی هدیه می دهد تا با کارکنان خود گفتگویی موثر داشته باشند و ظرفیت های نهفته تیم خود را آزاد کنند و نتایج مورد نیاز خود را بلافاصله و با صرف کمترین زمان و انرژی کسب کنند.

هدف برنامه گواهینامه مربیگری انتخاب

برنامه مربیگری انتخاب به این منظور طراحی شده است تا مربیانی را پرورش دهد که بتوانند به رشد و توسعه خود، افراد و سازمان ها کمک کنند. مربیگری همچنین، یکی از چهار نقش برجسته رهبران می باشد (نقشهای مدیریتی، دوستی، معلمی و مربیگری). مخاطب یک مربی در درجه اول شخص مربی و سپس سایر مربیان، فرزندان، کارکنان، شاگردان و مدیران می باشد. به طور خاص، توسعه افراد (کارکنان/فرزندان/شاگردان) تنها از طریق نقش مربیگری یک فرد/رهبر/مدیر قابل دستیابی است.

با گذراندن برنامه مربیگری انتخاب، مربیانی پرورش خواهند یافت که: 

می دانند در زندگی چه می خواهند و خود را به خوبی می شناسند.

می توانند مربیگری در قلمرو موضوعات واقعی را برای نتایج سریع و فوری بلافاصله شروع کنند. 

می توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند و به دیگران نیز در این امر کمک کنند. 

در خصوص موضوعاتی که برای سازمان و تیم خود بسیار مهم است مربیگری موثر انجام می دهند. 

کاربست های مربیگری انتخاب

مربیگری انتخاب، کاربست های گسترده ای دارد از جمله:

کاربست شخصی: مدیریت و راه بری شخصی در زندگی

کاربست خانواده: لذت بخش تر و معنادارتر شدن روابط خانوادگی

کاربست سازمانی: تسهیل تیم سازی، گهداشت کارکنان موثر، مدیریت عملکرد، اثربخشی آموزشی و ایجاد محیط و فرهنگی بر پایه عملکرد، تعهد، مسئولیت پذیری و پاسخگویی.

برنامه مربیگری انتخاب ترکیبی از منابع و ابزار های آموزشی و آموزش های تعاملی مجازی و حضوری است. تمام این برنامه برای ارضاء نیازهای خاص هر فرد و سازمان به دقت و بطور یکپارچه و هماهنگ طراحی شده است. 

طول دوره برنامه مربیگری

مدت زمان این دوره حداقل 12 ماه می باشد که شامل 40 ساعت غیر حضوری و 120 ساعت کارگاه های حضوری است. افراد با توجه به سرعت و فرصت خود می توانند در حداقل زمان ممکن آن را به اتمام برسانند. کارگاه های حضوری یک یا دو روزه در پایان هر ماه یا در میان یا پایان هر ماژول برگزار می شوند. شرکت کنندگان پس از حضور در کارگاه نهایی (پس از پایان ماژول پنجم) سه ماه زمان دارند تا تکالیف نهایی ماژول ششم را انجام دهند و برای ارزیابی نهایی که به صورت حضوری انجام می شود، آماده شوند.

نحوه اجرا برنامه مربیگری

این برنامه منسجم، برای اولین بار در ایران به زبان فارسی و به شکلی نظام مند و کاملا علمی و استوار بر یک تئوری کاربردی و آزمون پس داده، در دو بخش و به صورت متناوب ارائه می شود: 

1- بخش آموزش آن لاین و از راه دور

2- بخش آموزش حضوری ( کارگاه های حضوری)

1- بخش آموزش آنلاین و از راه دور

یک فرایند پویا که در 6 ماژول/ فاز مشخص و قابل انجام، طراحی شده است که با عناوین زیر ارائه می شود:

ماژول اول: مقدمات مربیگری، تعاریف و تفاوتهای مشاور، مربی و مشاوره تخصصی، اصول اخلاقی مربیگری

ماژول دوم: زیربنای مربیگری انتخاب (تئوری انتخاب)، اصول هدف گذاری و موفقیت، تعادل زندگی

ماژول سوم: مدل مربیگری انتخاب، انگیزش، فرایند تصمیم گیری، افکار خود مانع تراش و اخلال گر

ماژول چهارم: مربیگری در کسب و کار و سازمان، مراحل تغییر، مذاکره برنده- برنده، راهکارهای مربیگری

ماژول پنجم: نیش مارکتینگ، ایجاد وب سایت، وبلاگ نویسی و رسانه های مجازی

ماژول ششم: ارزیابی و خود ارزیابی نهایی

پس از ثبت نام در دوره به شما یک کد عبور داده می شود تا در زمانهایی که برایتان مناسب است، ماژول های شش گانه مربیگری را بگذرانید. فاز یا ماژول های شش گانه شامل اطلاعات نظری، تئوری های زیربنایی، خودارزیابی ها، تمرینات و مدل های تغییر می باشد. شما می توانید با توجه به وقت آزاد خود، با سرعت مطلوب و ممکن برای خود این ماژول ها را گذرانده و امتحانات آن را بصورت آن لاین انجام دهید و در فاز پایانی نیز در ارزیابی حضوری، شرکت کنید. هر ماژول شامل فایل های صوتی، فایل های نوشتاری، ضبط و ارسال جلسات مربیگری، خودارزیابی، تکالیف فردی و تمرین و بحث های گروهی است. هر شرکت کننده با توجه به وقت و فرصت خود می تواند هر بخش را بگذراند و در پایان هر بخش آزمون مربوطه را انجام داده و سپس به فاز/ماژول بعدی وارد شود. به هنگام ثبت نام، یک مربی به شما اختصاص داده می شود که می توانید از طریق ایمیل و تالارهای گفتگوی در فضاهای مجازی پیش بینی شده، برای رفع اشکال یا دریافت توضیح بیشتر یا درک بهتر مطالب و انجام تکالیف با مربی خود و همتایانتان مشورت کنید و از هدایت لازم برخوردار شوید. مربی شما برنامه زمانبندی حضور خودش برای کمک به شما را در اختیارتان می گذارد. 

2- بخش آموزش حضوری ( کارگاه های آموزشی)

این کارگاه ها با این هدف برگزار می شود که افراد با حیطه ها، فن و فرایند مربیگری آشنا و در آنها مسلط شوند. این کارگاه ها در طول کل برنامه و به مرور اجرا می شوند. موضوعات این کارگاه ها شامل موارد زیر می باشد:


عنوان کارگاه ها (طول هر یک از کارگاه ها 1 الی 2 روز می باشد)

ماژول/فاز (طول تقریبی هر ماژول)

·          شیوه های نگرش و روش های تغییر نگرش

ماژول اول (یک الی یک و نیم ماه)

 

·          مقدمه ای بر مربیگری

·          راه بری شخصی

ماژول دوم (سه الی چهار و نیم ماه)

 

·          اصول هدف گذاری و موفقیت

·          سبک زندگی متعادل

·          تفکر و عمل مسئولانه

·          اصول روابط کیفی

·          مدل مربیگری انتخاب

ماژول سوم (دو ماه)

·          مربیگری در سازمان

ماژول چهارم (یک الی دو ماه)

·          بازاریابی و رسانه های اجتماعی مجازی

ماژول پنجم (یک ماه)

·          تمرین مربیگری

ماژول ششم (سه ماه)

توجه: کارگاه ها در طول هر ماژول برگزار می شوند.

اخذ گواهینامه مربیگری

ارزیابی حضوری نهایی (120 دقیقه برای هر نفر) در پایان ماژول ششم انجام می شود و از افراد خواسته می شود با توجه به آموزش های حضوری و غیر حضوری دریافت شده یک الی دو مورد را به صورت زنده در مقابل منتخبی از هیئت علمی این برنامه اجرا کنند. امتیاز این بخش در ارزیابی نهایی نامبردگان تاثیر مستقیم دارد. بخش دیگر این ارزیابی شامل یک آزمون کتبی می باشد.

پس از اتمام کل برنامه و توفیق در ارزیابی های آن لاین و حضوری، در صورتیکه حداقل امتیاز 800 از 1000 (فراتر از انتظار یا 4 از 5) توسط کاندید کسب شده باشد، به شرکت کنندگان گواهینامه رسمی دوره که توسطAcademy Of Choice صادر شده، اهدا می شود. این گواهینامه مورد تایید فدراسیون بین المللی مربیگری (International Coaching Federation-ICF) نیز می باشد. دستورالعمل اجرایی سیستم ارزیابی و امتیازدهی دوره نیز در شروع برنامه به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

پس از گذراندن این دوره (که پیش نیاز مدرک مستقیم ICF می باشد)، شرکت کنندگانی که تمایل داشته باشند تا گواهینامه فدراسیون بین المللی مربیگری ICF را هم دریافت کنند، لازم است تا در آزمون مربوطه ثبت نام کنند، هزینه آنرا جداگانه پرداخت کنند و پس از قبولی در آزمون آن لاینICF، مدرک بین المللی آنرا دریافت کنند.

چرا برنامه گواهینامه مربیگری انتخاب!

وجوه تمایز برنامه گواهینامه مربیگری انتخاب

برای شما چه معنی دارد!

مدلی مبتنی بر کارکرد مغز

این مدل مربی گری بر اساس کارکرد مغز که مدلی مبتنی بر تئوری انتخاب است، می باشد. نظریه ای مستدل که به وضوح به چرایی و چگونگی رفتار انسان می پردازد و با استفاده از فرایندی مدون، روش ها و تدابیر لازم برای کمک به مراجعان را ارائه می دهد.

رابطه- محور

رهبری هنر ایجاد و حفظ رابطه ها بنحوی است که کارا و موثر باشد. شما به عنوان یک رهبر می آموزید که در نقش مربی و در بستری از روابط کیفی به توسعه دیگران بپردازید. شما هفت سطح از روابط کیفی را می آموزید.

مراجع - محور

شما به عنوان مربی به مراجعان گوش می کنید، نقاط قوت، توانمندی ها، نیاز ها و خواسته های آنها را میکاوید و به آنها کمک می کنید تا براساس نقاط قوت و توانمندی هایشان اقدام کنند.

راه حل- محور

تمرکز ما در این مدل بر روی مشکل نیست. ما برای پیدا کردن راه حل به بررسی تمام راه ها می پردازیم. این رویکرد همواره باعث ایجاد انرژی و مثبت اندیشی در محیط می شود.

کیفیت- محور

ما از اصول و معیار های مدیریت کیفیت، کار کیفی و محیط آموزشی کیفی که بر اساس آموزه ها و یافته های ادوارد دمینگ و ویلیام گلاسر است، تبعیت می کنیم. در این فرایند نفر به نفر، برنامه های آموزشی توسط متخصصان علاقه مند در این حوزه، ارائه می شوند. 

متمرکز بر خود ارزیابی

همانطور که می دانید، خود ارزیابی دریچه ای برای هر تغییر عمده است. شما بعنوان مربی در مرحله ای از این مدل، آموزش خود ارزیابی را به افرادی که هدایت آنها را بر عهده دارید، خواهید آموخت.

فرایند- محور

این مدل مربیگری تکنیک محور نیست، به این معنا که بر پایه یک تئوری و فرایند قابل اتکا بنا نهاده شده است. در این مدل هیچ چیز به شانس و برداشت های ذهنی و شخصی واگذار نشده است. ما در تمامی گام های این فرایند و این مدل مربیگری، از نقشه راهی واضح تبعیت می کنیم و نسبت به هدف و آنچه که تا کنون پشت سر گذاشته ایم، آگاهیم. این فرایند که کاملا عینی و مبتنی بر شواهد ثابت شده است به مربی و مراجع این امکان را می دهد که به طور مداوم به ارزیابی خودشان، نتایج هر مرحله و نتایج مورد انتظار بپردازند.

شما به عنوان مربی میآموزید که چگونه به شکلی پویا و خلاقانه مراجع خود را در طی فرایند ارزیابی کمک کنید و او را در انتخاب رفتاری مسئولانه که در عین حال برای خودش نیزمفید و موثر باشد، یاری کنید.

جستجوی گزینه های بیشتر

شما به عنوان مربی میاموزید که به مراجع خود کمک کنید تا اقدامات جایگزین ی موثر و مسئولانه ای برای خود در نظر بگیرید.

برنامه های منطبق بر نیازهای مراجع

این برنامه مربیگری به گونه ای طراحی شده تا مراجع را در برآورده کردن نیازها و خواسته های خاص خودش یاری برساند. 

سوپرویژن/برنگری/نظارت مستمر

این برنامه به شما کمک می کند که درک کنید دریافت خدمات مربیگری بعنوان مراجع چه معنا و مفهومی دارد. ما در آکادمی از شما حمایت کرده و شما را در تکامل و یکپارچه سازی مفاهیم و مهارت های جدیدتان در حوزه مربیگری مبتنی بر تئوری انتخاب و گذر موفقیت آمیز به عرصه بعدی از کارراهه شغلی تان متعهد نگاه داشته و یاری می رسانیم.

حمایت و پشتیبانی مستمر

ما یک گروه پویا هستیم. تیم در دسترس ما که متشکل از مربیانی شایسته و آموزش دیده می باشد علاوه بر برنامه مربیگری قابل اتکا ارائه شده، توسط موسسه ویلیام گلاسر ایران و آکادمی آتیه روشن، نظارت/برنگری و پشتیبانی می شوند. ما مشتری هایمان را با پشتیبانی مستمر و ارائه تحقیقات و آموزه های به روز، همواره مورد حمایت خود قرار می دهیم.مربیگری زندگی

اطلاعات تماس

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های مورد نظر، از طریق زیر با ما تماس حاصل فرمایید.

  • 021-22868032
  • www.atiehroshan.com
  • amir@atiehroshan.com

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به