پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

در تابستان ۱۹۸۸ بنیان­گزاران هیات علمی موری در موسسه واقعیت درمانی و تئوری انتخاب تحت آموزش دکتر ویلیام ابوت قرار گرفتند.

در سال ۱۹۹۸ تعدادی از اعضای این مجموعه یک دوره آموزشی یک هفته­ای اصول اولیه را با دکتر ابوت گذراندند.

هدف این گروه خلق مدرسه­ای بود که دانش­آموزان را کرامت بخشیده و مورد احترام قرار دهد. مدرسه­ای که برای خود دانش­آموزان ساخته شده باشد نه برای برآورده کردن خواسته های بزرگترها. آنها می­خواستند قدرت را قسمت کنند و این تقسیم قدرت به زبان تئوری انتخاب یعنی ساختن مدرسه­ای که ارضاکننده­ی نیازهای همه اعضای آن باشد.

اعضای موری به طور منظم برای بحث در مورد کتاب دکتر گلسر و مدرسه کیفی جلساتی داشتند و نهایتاً به این نتیجه رسیدند که می­خواهند تبدیل به مدرسه کیفی گلسری ی شوند. آنها برای تدوین وتهیه  برنامه انتخاب شروع به کار گروهی کردند تا با استفاده از راه­حل­یابی یا میانجیگری برای رفع ناسازگاری­ها و اختلافات موجود زمینه­ای را برای آشنایی دانش­آموزان و معلم­ها با زبان تئوری انتخاب فراهم کنند.

دانش­آموزان هم در فرایند تبدیل شدن به مدرسه کیفی گلسری  درگیر شدند. وقتی دبیرستان کانتربری در مونتگامری آلاباما برای اولین بار خود را مدرسه کیفی معرفی کرد دانش­آموزان موری بازدیدی از آنجا داشتند. آنها بعد ها  با کمک دانش­آموزان کانتربری بیانیه­ای در مورد دبیرستان کیفی تنظیم کردند که در آن نقطه نظرات خود را در مورد اینکه مدرسه کیفی چیست، شرح دادند. آنها این بیانیه را در دترویت میشیگان در کنفرانس بین­المللی ائتلاف مدارس کیفی ارائه کردند. در آنجا دانش آموزان با همراه همیشگی­شان یعنی خود دکتر گلسر  نیز دیدار کردند.

بعد از بازگشت به موری دانش­آموزان تصمیم گرفتند به گروه­های کوچکی تقسیم شوند و خواست همه را در مورد تبدیل شدن به دبیرستان کیفی گلسری  بررسی کنند. پس از مذاکرات اساسی و توافق با دکتر گلسری ، دانش­آموزان، والدین آنها و کارکنان مدرسه به اتفاق آراء تصمیم گرفتند دبیرستان موری را یک دبیرستان کیفی گلسری ی معرفی کنند.

در پاییز ۲۰۰۱ دکتر گلسر  در مراسم اعلام مدرسه که توسط دانش­آموزان دبیرستان موری طراحی، برنامه ریزی و اجرا شده بود، شرکت کرد. این برای مدرسه موفقیت عظیمی بود و ما همه به آن افتخار می­کنیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به