پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

ثبت نام در همایش


امروزه بر خلاف گذشته، نظریه پردازان حوزه منابع انسانی و مدیریت بر این باور نیستند که راهبران بزرگ کسانی با قابلیت ها و توانمندی های خاص هستند. این گونه راهبری به خودی خود و بدون انگیزه و تلاش شکل نمی گیرد، بلکه راهبری خردمندانه نیروی انسانی نیازمند آموزش مداوم و تلاش پیگیرانه برای درون سازی آموزه ها و تبدیل تجربه های شخصی و گروهی به خرد و حکمت و آنگاه به کارگیری خرد پرورش یافته در دنیای واقعی کسب و کار و تجارت یا هر حرفه دیگر است.

در این همایش هشت ساعته قصد داریم تا آیین ها راهبران بزرگ و خردمند دنیا را از دکتر علی صاحبی بیامویزیم. روش های آزمون شده وعلمی که به شما کمک می کند ناخدای کشتی کسب و کار، سازمان و تیم خود در شرایط ویژه و دشوار باشید. این آیین ها انگیزه ، میزان تعهد ، وفاداری را در سیستم افزایش می دهد و در نتیجه رضایت شغلی ، خروجی و راندمان مجموعه را بالا می برد و و به کسب و کارها قدرت می دهد تا با هزینه کمتر و قدرت بیشتر در فضای پیجیده کنونی به پیش روند . در ادامه این آیین ها را به صورت تیتر وار آورده ایم و در نشست 28 دیماه به صورت عملی و جزئی هر یک از آن ها را می آموزیم

راه و رسم تمرکز بر آینده

وظیفه نهایی راهبر خردمند این است که زندگی کسانی را که رهبری می کند از طربق آشکار کردن بالاترین توان آنها در کاری که انجام می دهند محترم بشمارد و به آن عظمت ببخشد.

راه و رسم روابط انسانی

همه رهبران آرمان¬گرا در ایجاد روابط عمیق با کارکنان خود ماهرند. آنها هنر شفاف سازی تصویر خود را به نفع کارمندان دارند ، بطوری که آنها را مشتاق می سازند و به حرکت وا می دارد . رهبران آرمان گرا از طریق مهارت ها و استعدادهای کارکنان خود، قلب گروه خود را تسخیر کرده و وفاداری پایدار کسب می کنند . بطور خیلی ساده ، وقتی رابطه ای را غنی می کنید، جایگاه راهبری خود را بهبود می بخشید..

راه و رسم یکپارچگی گروه

رهبران آرمان گرا می دانند کارکنانی که حس می کنند عضوی ارزشمند از یک گروه هستند ، بیشتر از خود مایه گذاشته و به بهترین شیوه کار می کنند . اگر رسم و آیین دوم را با پاداش دادن مداوم و تحسین بی وقفه دنبال کنید، کارکنان انگیزه شان برای کار کیفی در سازمان را حفظ کرده و خود را قسمتی از یک تیم بزرگ می بینند . آنوقت دیگر چیزی جلودار شرکتتان نخواهد بود.

رسم و آیین سازگاری و مدیریت تغییر

"انجام کارهای تکراری روزانه به نتایج جدید منجر نمی شود.برای تغییر نتیجه کار، باید کارهایی را که انجام می دهی ، تغییر دهی .باید روش مدیریت¬ات را عوض کنی."

رسم و آیین بخشی شخصی.

هرگز اهمیت هر یک از روزهای زندگی¬ات را فراموش نکن. همان گونه که روزهایت را می گذرانی، زندگی_ات نیز همان گونه خواهد گذشت.حتی یک روز از زندگی¬ات را هدر نده. گذشته جزئی از تاریخ است و آینده گمانی بیش نیست. امروز، یعنی زمان حال، تمام چیزی است که از آن برخورداری.

رسم و آیین راهبری شخصی

آنقدر درگیر مسایل بزرگ نشوید که از لذت های ساده آن غافل شوید

رسم و آیین خلاقیت و نوآوری

نیروی تجسم و تخیل خود را تقویت کرده و ذهنت را منعطف کن، اجازه بده کنجکاوی ذاتی¬ات بار دیگر بیدار شود. جرأت به خرج بده و آرزوهای بیشتر و تصاویر ذهنی روشن تری از آینده ببین.گرچه ممکن است گاهی تو هم چیزهایی را ببینی که همه مدیرها نیز در دنیای کسب و کار می بینند ، به گونه ای متفاوت از دیگران فکر کن. هرگز فراموش نکن در اعماق وجود همه رهبران آرمان گرا روحیه کودکانه ای حضور دارد که سرشار از هیجان و حیرت است.

رسم و آیین مشارکت و ثمربخشی

میراث تو درنهایت ،تجلی عمیق ترین و بهترین جیزی خواهد بود که در زندگی هدیه داده ای ،بازتاب آن شخصی است که اینک هستی و شخصی که قصد داری بشوی. هدف به جا گذاشتن میراث برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان یا نائل شدن به مراتب عالی نیست،برای این نیست که به نظر بیایی،بلکه برای این است که کار خوب انجام دهی،برای انجام وظیفه ات و واقعیت بخشیدن به انسانیت خود است.

رسم و آیین مشارکت و ثمربخشی

میراث تو درنهایت ،تجلی عمیق ترین و بهترین جیزی خواهد بود که در زندگی هدیه داده ای ،بازتاب آن شخصی است که اینک هستی و شخصی که قصد داری بشوی. هدف به جا گذاشتن میراث برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان یا نائل شدن به مراتب عالی نیست،برای این نیست که به نظر بیایی،بلکه برای این است که کار خوب انجام دهی،برای انجام وظیفه ات و واقعیت بخشیدن به انسانیت خود است.

به شرکت کنندگان این کارگاه

کتابی با عنوان خرد راهبری ، گواهی حضور در کارگاه تقدیم خواهد شد

با دکتر علی صاحبی مدرس این برنامه آشنا شویم

دکترعلی صاحبی متولد 1343 در گرگان است ..

علی صاحبی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران گذراند و در سال 1375 در رشته روان‌شناسی بالینی از دانشگاه University of New South Wales درجه دکتری گرفت و در 1377 به دریافت درجه فوق دکترا در اختلالات وسواس از کلینیک اختلالات اضطرابی دانشگاه سیدنی نایل آمد.

دوره‌های رسمی «شناخت‌درمانی» را زیر نظر آلبرت آلیس گذراند و گواهی رسمی «طرح‌واره درمانی» را از جفری یانگ گرفت.

مدت هشت سال به عنوان استاد روان‌شناسی بالینی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت کرد.

در سال 2006 به جنبش روان‌شناسی مثبت‌نگر تئوری انتخاب و مؤسسه واقعیت‌درمانی ویلیام گلسر پیوست.

اکنون به عنوان مربی ارشد و عضو هیئت علمی مؤسسه فعالیت می‌نماید.

در سال 2008 با دریافت مجوز رسمی از دکتر ویلیام گلسر، مرکز آموزش واقعیت‌درمانی ایران را بنیانگذاری کرد.

مؤسسه آموزش تئوری انتخاب ایران، عهده‌دار آموزش‌های رسمی مؤسسه بین‌المللی ویلیام گلسر است و تئوری انتخاب و کاربست‌های آن در مشاوره، آموزش و پرورش و مدیریت را در سراسر ایران ارائه می‌نماید.

از ایشان تاکنون بیش از 50 کتاب و 35 مقاله به چاپ رسیده است.

دکتر علی صاحبی روان شناس و دارای مدرک فوق تخصص اختلالات اضطرابی و وسواس هستند که در 30 سال گذشته در سیدنی استرالیا زندگی می‌کند و در حدود 15 سال اخیر هر سال دفعاتی به ایران سر می‌زنند و کارگاه‌های مختلفی در رابطه با تئوری انتخاب برگزار کنند.

Alternate Text

قیمت 490،000 تومان

ثبت نام
چرا خرد راهبری
همه ما در کار فروشیم
قصه انصاف در کسب و کار و مدیریت منابع انسانی
اولین چیزی که در سازمان بر اثر سو مدیریت فرو می پاشد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به