پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

آموزه‌های پروفسور دادستان: درس‌هایی که من از استاد آموختم

من بین سال‌های 1362 تا 1368 بطور پیوسته و رسمی در دانشگاه تهران دانشجوی پروفسور دادستان بودم. من و عده زیادی از همکلاسی‌هایم و دیگر هم‌رشته‌ای‌هایم در دیگر دانشگاه‌های کشور برای سال‌های متوالی بر خوان پر نعمت استاد نشسته و تغذیه کرده‌ایم. برای من نوشتن در قلمروهای گوناگون کارف زندگی، تعاملات، پژوهش‌، تألیف و تعلیم این استاد، برای شناساندن او به نسل جوان به منظور فراهم‌سازی یک الگوی روشن و کارآمد، ضروری و لازم به نظر می‌رسد.

بخوانید

نقش رتبه تولد بر ساختار شخصیت انسان

از زمان آلفرد ادلر موضوع نقش رتبه تولد بر ساختار شخصیت کودک در گستره روانشناسی مطرح بوده است. آدلر به توصیف ردیف بازخوردهایی که از سلسله مراتب فرزندی سرچشمه می‌گیرند پرداخته است. اما این تصور که مسائل شخصیتی اولین فرزند خانواده یا فرزند وسط، یا آخرین فرزند فقط به تنهایی مختص به خود اوست به نحوی موجب گمراهی است. هر فرزند در معرض تأثیرها و نفوذهایی است که با گذشت زمان به مقتضیات اساسی عشق، انضباط و استقلال مربوط می‌شود. همه مشکلاتی که در مورد فرزند اول پدید می‌آید ممکن است در مورد فرزند دوم، سوم یا بیستم هم اتفاق بیفتد.

بخوانید

من مسئول اولویت هایی که به أمور زندگی ام می دهم هستم .

سلام دوستان! امروز صبح که یکشنبه است و روز تعطیلی من در سیدنی، در حال نوشتن یک مقاله در خصوص مسئولیت پذیری بودم یکی از بند های تعریف عملیاتی زیستن مسئولانه و پذیرفتن مسئولیت وجودی خود این را نوشتم که :

بخوانید

تفاوت های شناخت درمانی و واقعیت درمانی

در این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شوددر این فایل درمورد تفاوت های روش شناختی درمانی و وافعیت درمانی صحبت می شود

بخوانید

اقدام عملی: نه گفتن به اهمالکاری

از مارک‌ تواین نقل است که گفته است وقتی مقرر شده باشد که روزانه قورباغه ای را بخورید، اگر اوّل هر روز یک قورباغه را قورت بدهید، بعد از آن روزتان را با موفقیت تمام پشت سر خواهید گذاشت، چرا که می‌دانید دشوارترین کاری که ممکن بوده در تمام روز رخ دهد، اتفاق افتاده است

بخوانید

از انکار واقعیت تا گریز از مسئولیت پذیری : راههای ورود به مثلث قربانی

دانسته یا نادانسته، بیشتر ما به عنون یک «قربانی» به زندگی و مسائل آن واکنش نشاند می‌دهیم. هرگاه از پذیرش «مسئولیت» عمل، فکر یا اقدام خود سرباز می‌زنیم، بدون آنکه آگاه باشیم در نقش قربانی قرار می‌گیریم. «قربانی‌گری» به طور اجتناب ناپذیری، ا حساس خشم، ترس، گناهکاری و یا بی‌کفایتی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که ما احساس کنیم به ما خیانت شده، و دیگران از ما سوءاستفاده کرده‌اند.

بخوانید

در جستجوی زندگی شادمانه با گرته برداری از مفاهیم تئوری انتخاب

در گذشته نه چندان دور، خانم جوانی با همسر و پسرش در عمارت بزرگی در یک شهر آباد زندگی می‌کردند. نام شهر جدید آن‌ها «داشتن» بود. خانم جوان بسیار خشنود و شادمان بود چرا که او به تازگی از شهری به اینجا نقل‌ مکان کرده بود که نامش «نه – داشتن» بود، جایی که اهالی و مردم‌اش فقیر و پاپتی بودند. خانم جوان می‌دانست که محله «داشتن» برای زیستن از محله «نداشتن» بسیار بهتر و مناسب‌تر است. او بسیار خشنود بود و از این رو به سرعت شروع به آموختن زبان محله جدید یعنی «داشتن» کرد و به زودی حرف زدن با آن زبان را به خوبی آموخت.

بخوانید

نامه یک خردمند ایرانی

درآمد نامه ای را که در زیر میخوانید، نوشته یکی از هموطنان ماست که در فیس بوک منتشر کرده است. علت آنکه شما را به خواندن آن دعوت می کنم فقط و فقط اشاره ای است که آقای زمانی به موضوع ضرورت «رفتار اخلاقی» افراد جامعه می کند. درآمد نامه ای را که در زیر میخوانید، نوشته یکی از هموطنان ماست که در فیس بوک منتشر کرده است. علت آنکه شما را به خواندن آن دعوت می کنم فقط و فقط اشاره ای است که آقای زمانی به موضوع ضرورت «رفتار اخلاقی» افراد جامعه می کند.

بخوانید

گزارشی کوتاه از کنفرانس تئوری انتخاب و واقعیت درمانی: لس انجلس – جون 2012

این کنفرانس اولین کنفرانس موسسه بین المللی ویلیام گلسر بود که توسط اعضای بورد بین المللی منتخب کشور های عضو بر پا می شد. ریاست بورد را دو سال پیش دکتر گلسر برای پنج سال در اختیار دکتر برایان لینن از ایرلند قرار داد و تمام اختیارات خود به عنوان رئیس موسسه به برایان واگذار نمود تا از این پس این بورد و اعضای منتخب آن امور موسسه را در اختیار داشته باشند و موسسه امریکا که تا کنون سیاستگذار اصلی و ناظر فعالیت ها و دوره های آموزش رسمی شعبه های موسسه در دیگر کشور ها بوده است، از این پس یکی از زیر شاخه های موسسه بین المللی محسوب می شود.

بخوانید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به