پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

آزمون فرم کوتاه پنج عامل بزرگ شخصیت (NEO-FFI)

آزمون فرم کوتاه پنج عامل بزرگ شخصیت (NEO-FFI)

 در روان شناسی شخصیت اینگونه ادعا می شود که زوج هایی که شخصیتشان به هم شبیه تر باشند ازدواج پایدار تری دارد. اما این شباهت شخصتی یعنی چه؟ اصلا شخصیت یعنی چه؟ آیا  رفتارهایی که دختر و پسر در دوران نامزدیشان دارند نشانه وییژگی شخصیتی شان است؟ ایا این رفتارها فقط یک ویترین اجتماعی است؟ شخصیت یک سری از ویژگی های آدمی است که در طول زمان پایدار می ماند. وقتی می گوییم فلانی شخصیت مهربانی دارد منظورمان این است که او در بیشتر زمان ها و تقریبا همیشه مهربان است.

برای این که بدانیم آیا به همسرمان شباهت داریم یانه اول باید خودمان را بشناسیم،  در مورد شخصیت خودمان منظم  و البته منصفانه فکر کنیم و بعد در مورد دیگران و از جمله همسرمان قضاوت کنیم. شناختن خود پایه همه تغییرات مثبت زندگی است.

تست پنج عاملی شخصیت یکی از معتبر ترین تست های روان شناسی در دنیاست. محققانی که این تست را به وجود آورده اند سال ها صفات مختلف شخصیتی را انتخاب کرده اند و پرسشنامه های مفصل را روی مردم اجرا کرده اند و بعد با روش های پیچیده آماری رسیده اند به این پنج عامل بزرگ شخصیت. 5 عامل یعنی روان نژندی ، برون گرایی ، اشتیاق به تجارب تازه،  توافق پذیری و وظیفه شناسی. 5 عاملی که تحقیقات بین فرهنگی ثابت کرده اند در بیشتر کشورهای دنیا هم مثل اروپا 5 عامل بزرگ شخصیت است. و البته  در ایران خودمان.  تفسیر تست ها را که بخوانید بیشتر دستتان می آید که منظور از این کلمه های مبهم چیست. به خاطر این که پیش فرض نداشته باشید بهتر است که توضیح بیشتری  در مورد پنج عامل شخصیتی ندهیم و برویم سراغ خود تست ها.ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به