پشتیبانی سایت 09307404067

مرکز بین المللی آموزش های تئوری انتخاب ایران

رفتن به قسمت دانلود درسها خرید

  • دکتر علی صاحبی
  • مدرس: دکتر علی صاحبی
  • مدت زمان : دقیقه
  • درس
  • تومان,8900
  • بانخفیف :8000تومان
  • خرید
روانشناسی مثبت نگر

8000 تومان

8000 تومان

پژوهش ها نشان داده اند که در همه شرایط با تکیه بر توانمندی هایمان، بی تردید می توانیم به درجات بالاتری از سلامت، شادمانی و کامیابی دستیابیم.

متاسفانه بسیاری از مردم برای دستیابی به شادمانی و کامیابی، زمان زیادی را صرف شناسایی و رفع نقاط ضعف و مشکلات خود می کنند. این شیوه عموما به عنوان رویکرد نقص گرا شناخته شده ودر چند دهه ی اخیر رویکرد اصلی در قلمرو سلامت بوده است.

با اینهمه کاملا روشن است که ما نمی توانیم در همه ی جنبه ها عملکرد عالی داشته باشیم، همانطور که هیچکسی نیست که در همه جنبه ها بی نقص و کامل باشد. گذشته از این، اگر ما درحوزه هایی ضعیف تر هستیم، اما آنقدر ها هم ناتوان و بی کفایت نیستیم. گرچه تلاش برای ارتقاء و بهبود توانمندی هایمان تحسین بر انگیز است، ولی صرف زمان زیاد برای بهبود این ویژگی های شخصیتی و عملکردی- که در آن خیلی خوب نیستیم- ممکن است کارآیی و بهره وری چندانی نداشته باشد.

تحقیقات و یافته های جدید روانشناسی مثبت گرا نشان می دهند که پذیرش ضعف های نسبی خود و تمرکز بیشتر انرژی برای استفاده ی بهینه از توانمندی های مثبت اغلب برای ما سودمندتر است و نتایج بهتری به بار می آورد.

بسیاری از افراد با انجام این کار دریافته اند که وقتی به توانمندی های خاص خود توجه می کنند، بسیاری از جنبه های زندگی از جمله سطح کلی عملکرد و میزان شادمانی و کامیابی آنان بطور چشمگیری بهبود می یابد.

حوزه های توانمندی

حوزه های توانمندی در روانشناسی مثبت نگری
خرید
دانلود قسمت
کلیه حقوق مادی و معنوی این فایل ها مربوط به دکتر علی صاحبی است و اجاز انتشار کل یا قسمتی از این برنامه ها را ندارید .دانلود محصول به عنوان پذیرش این حق محسوب می شود
ترتیب نام مدت زمان
1 زندگی با توانمندی ها درسنامه
2 شادمانی اصیل درسنامه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

choicetheroy.ir کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق است به